Guest

Кои компютърни конфигурации са подходящи за игри

Recommended Posts

Guest   
Guest

Забелязал съм че има мн хора поканени от замунда тук тва е мн добре също съм забелязал че мн хора  в замундата   питат ще ми тръгне ли определена игра на следната конфигурация тук  съм  за да ви покажа няколко компютърни конфигурации с които ще можете да разцъквате най-новите игри  съответно и по стари игрички не карам никой да си ги купува ако няма съответната възможност да го направи тук съм да  разясня  нещата: 

Започваме с конфигурация за слаби игри които изискват по слаби компоненти  на вашия компютър  

1.  Процесор intel core 2 duo q8200 с  2.33ghz  за по-голяма стабилност 
  2.  Рам 4.00 gb  DDR3 
  3.  Видео карта  Nvidia geforce gt 740 с 1gb Видео памет      
  4. Pезалюция на монитора 1366х768    
  5. Тъй като  windows xp  вeчe изцяло е спрян от поддръжка  препоръчвам windows 7 32/64 bit или windows 8 32/64 bit   windows 10 не ви е толкова нужен при такива параметри

на тези конфигурации ще ви вървят следните игри  cs go , need for speed most wanted 2012 , bioshock 1 , 2 и 3 ,  castlevania lord of shadow 2 и така нататък  

Продължаваме с конфигурация за на по-новите игри които изискват по-добри компоненти  

1. Процесор inte core i7-4770k 4core с 3.50ghz  
  2. Paм 8.00 gb DDR4  
  3. Видео карта Nvidia geforce gtx 970 4gb видео памет     
  4. Peзолюцията на монитора 2560х1440  но може и с по малка тази  е препоръчителна просто   
  5. Препоръчвам windows 7 64 bit или windows 10 64 bit  което искате но задължително 64 bit понеже повечето по-нови игри изискват 64 bit

И стигаме до последната конфигурация за всички най-нови игри които до момента са излезли 

1. Процесор intel core i7-6700k 4core 4.00ghz  
  2. Paм 16.00 gb DDR4 
  3. Видео карта Nvidia geforce gtx 1080 8gb видео памет за оптимален гейминг  някои даже я овърклокват на по голяма честота за да е по бърза просто тва е по избор  
  4. Резолюция на монитора 2560х1600 но може и по-малка тази  е препоръчителна просто   
  5. Препоръчвам windows 10 64 bit  заради поддръжката на directx 12  може би повечето от вас знаят но все пак ще обесня  directx 12  e мн важен при игрите особенно най-новите хубавото му е че вдига кадрите в зависимост колко ви е силен компютъра      

Трябва да подчертая не е задължително да си купувате видео карта която поддържа directx 12 може да си карате с тази която имате стига тя да може да подкара дадената игра  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

Не се засягай, евала за труда и отделеното време. НО нещата с конфигурациите са много относителни и няма как да кажеш с точност кое и как ще върви.

Windows 10 е по-лек и по-оптимизиран за работа със всякакъв хардуер. Затова първата конфигурация няма да има проблем с Windows 10, даже ще върви доста добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

знам че ще стане   но просто не нужен  10  може да се  кара   с такъв  какъвто имаш  просто няма  смисъл да се сменя windowsa   при такива конфигурации вече при по- силните компютри съм съгласен с теб колега  прав си че няма как да кажа със сигурност  но давам някакъв пример  за да може хората долу горе да си изградят някаква представа  за нещата и игрите 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

Мда. Прекалено завишени параметри! В масовия случай i5 върши същата работа като i7. AMD също имат много добри разработки. Аз вкъщи на единия компютър съм с 8 ядрен АМД който е поне 2 пъти по евтин от i7 и върши същата работа. Да не кажа и по добра поне относно рендерирането на изображения. Видео картата има значение. За предпочитане е да бъде 128 бита или още по добре 256. Масовите 64 битови карти са добри за разработка на нещо, но не и за най-новите игри.

Относно бозицата, Screamer е прав. Win10 е най-добрия от всичките. Дори и аз го харесвам понякога :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

Най-добрия откъм управление на хардуера. Откъм интерфейс за мен е доста грозен, пълен е с функции, които са абсолютно ненужни и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

gtx 1070 като цяло я препоръчват за максимален ефект при 1080p монитор, а 1080 си е вече за 4к резолюция :). 

Главният проблем е, че 1080 в момента само тя е 1500 лв, т.е. доста малко хора биха си я позволили, паралелно с този 6700-K, който е поне 1000лв, дотук само 2500 без останалите компоненти като PSU, HDD, SSD, Case, Motherboard и периферия, ако имате стари и искате да ги смените. 

Windows 10 - от няколко месеца съм с него, на стария комп бях с пиратски, сега съм с Лицензиран Education Edition ии като цяло съм доволен и много ми харесва, най-вече че може сам да се преинсталира без допълнителен диск и т.н. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0
преди 50 минути, Hrugor написа:

а 1080 си е вече за 4к резолюция :). 

Тук не е много ясно какво имаш в предвид.

преди 50 минути, Hrugor написа:

сам да се преинсталира без допълнителен диск

Ресет-ва се. Има разлика от преинсталирането.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
преди 29 минути, Screamer написа:

Тук не е много ясно какво имаш в предвид.

Ресет-ва се. Има разлика от преинсталирането.

4k = 4860x3120 пиксела резолюция, което може да се постигне с няколко монитора. 

Да, ресетва се, но прилича много на бърза преинсталация, затова се изказах по този начин ;d

Айде, лека от мен. Утре ще огледам другите теми и ако има нещо, ще помагам/допълвам ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
На 1/23/2017 at 6:12 PM, Screamer написа:

Не се засягай, евала за труда и отделеното време. НО нещата с конфигурациите са много относителни и няма как да кажеш с точност кое и как ще върви.

Windows 10 е по-лек и по-оптимизиран за работа със всякакъв хардуер. Затова първата конфигурация няма да има проблем с Windows 10, даже ще върви доста добре.

Разликата между 7 и 10 е 5-10 кадъра? Кажи ми защо да слагам 10ката, при положение, че ти снимат какво правиш по десктопа го пращат на незнайни адреси? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
Преди 18 часа, Hrugor написа:

1080 си е вече за 4к резолюция :). 

Колко игри знаеш да поддържат 4K? To филми няма, ти за игри говориш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0
преди 47 минути, Eclipse написа:

Разликата между 7 и 10 е 5-10 кадъра? Кажи ми защо да слагам 10ката, при положение, че ти снимат какво правиш по десктопа го пращат на незнайни адреси? 

Не е вярно това. Разликата между 7 и 10 е голяма.При теб 5-10 кадъра при други повече, а при други може и по-малко. И не определяй операционните системи по-това дали ти върви една игра по-добре или по-зле.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

А това, че снимат също не е вярно. Да, праща се информация на Microsoft, но си има  туулчета и може да се спре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
Преди 5 часа, Eclipse написа:

Колко игри знаеш да поддържат 4K? To филми няма, ти за игри говориш?

Почти всички вече от най-новите заглавия ги поддържат, при положение че в youtube клипчета с бенчмарк тестове на DOOM, Mirror's Edge: Catalyst, Mafia III, Rise of the Tomb Raider и др. показват колко фпс вади на 4к резолюция, а и ако си зарибен и искаш да пробваш, може да хванеш няколко монитора, да ги свържеш и ако и другите ти компоненти са достатъчно мощни да издържат, тестваш и разбираш как върви и дали понася съответната картина ;)

4к филми да, все още няма, но пък вече 4к технологията започна да навлиза при телевизорите, като вече има най-различни модели с такъв екран, та с тези темпове на развитие в момента не е изключено и в най-кратък период да се започне правенето и на 4к филми ;)

Допълнение: един път попаднах на статия, където пишеше, че в Япония или Китай, не съм много сигурен къде точно са започнали да тестват и да се опитат да реализират идеята за 8к телевизори, така че представи си за какво става дума :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
Преди 22 часа, Hrugor написа:

Къде точно са започнали да тестват и да се опитат да реализират идеята за 8к телевизори, така че представи си за какво става дума :D

В Япония е, защото SONY пуснаха 4K-то.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
На 1/26/2017 at 5:06 PM, Screamer написа:

Не е вярно това. Разликата между 7 и 10 е голяма.При теб 5-10 кадъра при други повече, а при други може и по-малко. И не определяй операционните системи по-това дали ти върви една игра по-добре или по-зле.

Масово като се прави сравнение межу два Windows-a се прави сравнение с едно гейм заглавие. А ти кажи защо разликата между 7 и 10 била голяма? За спирането на шпионирането си в голяма заблуда. Недей си мисли, че като използваш Destroy Windows Spying или подобни програми, прекъсваш процеса... Това са глупости. Второ Сноудън каза, че тоя процес не може да се спре. Трето: руски хакер  доказва как Windows снима всичко по десктопа и го праща към техни, така и към неизвестни адреси.

PS: След като изгледаш клипчето, си помисли отново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

Заблудения според мен си ти и защо сравняваш операционните системи по-това: "която вади повече FPS, значи тя е по-добра". Типично за хора които играят игри и не четат техническата страна на ОС. Това клипче по никакъв начин не доказва нищо. Ако вярваш на всяко клипче в нета ще станеш за голям резил. И нека да кажа нещо и аз в моя защита: програмист от MS показва на клипче как да се спре подаването на информация към MS. Намери го и го изгледай! Тук няя да обяснявам кви са разликите, защото темата не е за това.

Забележка: Никакви повече отклонения от темата защото ще я заключа!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото да вметна, че първата конфигурация от първия пост е за хардуер, от повече от 7 години. Отдавна подобно нещо не може да е актуално. За сега най-добре при всички положение процесор Skylake. Или да се чака новата серия на AMD... С нея, ще спаднат цените и на други процесори, а се очаква относително и завидно добра да е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
На 23.01.2017 г. at 3:11 PM, Arrow456 написа:

Забелязал съм че има мн хора поканени от замунда тук тва е мн добре също съм забелязал че мн хора  в замундата   питат ще ми тръгне ли определена игра на следната конфигурация тук  съм  за да ви покажа няколко компютърни конфигурации с които ще можете да разцъквате най-новите игри  съответно и по стари игрички не карам никой да си ги купува ако няма съответната възможност да го направи тук съм да  разясня  нещата: 

Започваме с конфигурация за слаби игри които изискват по слаби компоненти  на вашия компютър  

1.  Процесор intel core 2 duo q8200 с  2.33ghz  за по-голяма стабилност 
  2.  Рам 4.00 gb  DDR3 
  3.  Видео карта  Nvidia geforce gt 740 с 1gb Видео памет      
  4. Pезалюция на монитора 1366х768    
  5. Тъй като  windows xp  вeчe изцяло е спрян от поддръжка  препоръчвам windows 7 32/64 bit или windows 8 32/64 bit   windows 10 не ви е толкова нужен при такива параметри

на тези конфигурации ще ви вървят следните игри  cs go , need for speed most wanted 2012 , bioshock 1 , 2 и 3 ,  castlevania lord of shadow 2 и така нататък  

Продължаваме с конфигурация за на по-новите игри които изискват по-добри компоненти  

1. Процесор inte core i7-4770k 4core с 3.50ghz  
  2. Paм 8.00 gb DDR4  
  3. Видео карта Nvidia geforce gtx 970 4gb видео памет     
  4. Peзолюцията на монитора 2560х1440  но може и с по малка тази  е препоръчителна просто   
  5. Препоръчвам windows 7 64 bit или windows 10 64 bit  което искате но задължително 64 bit понеже повечето по-нови игри изискват 64 bit

И стигаме до последната конфигурация за всички най-нови игри които до момента са излезли 

1. Процесор intel core i7-6700k 4core 4.00ghz  
  2. Paм 16.00 gb DDR4 
  3. Видео карта Nvidia geforce gtx 1080 8gb видео памет за оптимален гейминг  някои даже я овърклокват на по голяма честота за да е по бърза просто тва е по избор  
  4. Резолюция на монитора 2560х1600 но може и по-малка тази  е препоръчителна просто   
  5. Препоръчвам windows 10 64 bit  заради поддръжката на directx 12  може би повечето от вас знаят но все пак ще обесня  directx 12  e мн важен при игрите особенно най-новите хубавото му е че вдига кадрите в зависимост колко ви е силен компютъра      

Трябва да подчертая не е задължително да си купувате видео карта която поддържа directx 12 може да си карате с тази която имате стига тя да може да подкара дадената игра  

Извинявам се, но за процесора Q8200 има дънни платки с DDR-II и DDR3 памети. А дали не е по-добре да е някой модел с по-висока тактова честота?

Също така е спорен въпроса дали за по-стари игри не е по-добър избора на E8500 или Е8600, който имат само две ядра но на по-висока честота.

За процесора  i7-4770k според сайта на Intel (link) работи само с DDR3-1333/1600, DDR3L-1333/1600 @ 1.5V.

Също така смея да твърдя, че при предлагането на видео карта вписването само на графичното ядро и обема на паметта не е най-правилното. Производителите на видео карти сами решават кой модел да комбинират с DDR3 или с DDR5 памет, както и с каква честота и шина да е тя. Като съвет бих предложил или да се вписват тези особености или да се изреждат няколко конкретни варианта на съответните карти. Да не забравяме също, че избора между две на хартия еднакви карти може да е охлаждащата система.

Препоръчването на 64 bit операционна система не е заради изискването на игрите, а на първо място заради предложения хардуер с повече от 4GB оперативна памет.

Тук ще спра с коментара си - браво на автора с препоръка занапред да е още по-добър в постовете си.

И само едно малко питане - с какъв браузър посещава форума, ако не е тайна разбира се.

Спорен ден на всички!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest
преди 8 минути, +359 написа:

Извинявам се, но за процесора Q8200 има дънни платки с DDR-II и DDR3 памети. А дали не е по-добре да е някой модел с по-висока тактова честота?

Също така е спорен въпроса дали за по-стари игри не е по-добър избора на E8500 или Е8600, който имат само две ядра но на по-висока честота.

За процесора  i7-4770k според сайта на Intel (link) работи само с DDR3-1333/1600, DDR3L-1333/1600 @ 1.5V.

Също така смея да твърдя, че при предлагането на видео карта вписването само на графичното ядро и обема на паметта не е най-правилното. Производителите на видео карти сами решават кой модел да комбинират с DDR3 или с DDR5 памет, както и с каква честота и шина да е тя. Като съвет бих предложил или да се вписват тези особености или да се изреждат няколко конкретни варианта на съответните карти. Да не забравяме също, че избора между две на хартия еднакви карти може да е охлаждащата система.

Препоръчването на 64 bit операционна система не е заради изискването на игрите, а на първо място заради предложения хардуер с повече от 4GB оперативна памет.

Тук ще спра с коментара си - браво на автора с препоръка занапред да е още по-добър в постовете си.

И само едно малко питане - с какъв браузър посещава форума, ако не е тайна разбира се.

Спорен ден на всички!

Има мн детайли и особенности ако става дума за параметри на компютрите  i5  и  i7  не  са еднакви и не вършат една и съща работа както някой казват  може би беше по-добре  на 2рата конфегурация да напиша i5-4460  3.20 ghz  той е добър  също ако вършеха еднаква работа  нямаше да ги има i7 процесорите  то зависи и кой  i5 се използва но казвам го в такъв смисъл че не са еднакви 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

Процесорите i7-4770k и i5-4460 не работят с предложената: "...Paм 8.00 gb DDR4...".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

Според мен най-напред г-н Arrow456 трябва да се научи да пише правилно, а после и да мисли. По въпроса какво на какво върви може да се пише с километри хартиени редове. По-важното обаче, което господина е пропуснал да спомене е факта, че не малка част от геймърите вече преминаха на лаптопи (по-добра мобилност/малко заемано пространство). Следователно е забравил да спомене вероятните конфигурации за тях.

Според машината общо прието е да се казва, че игрите и приложенията, които би могло да задействаме с по-стара конфигурация варира спрямо факторите - РАМ и видео карта, както и процесор, и Дх 9.0с - Дх 12. Ако се разглежда от тази гледна точка, потребителя със щайга, наблюдаваме два модела на поведение:

• модел А - преминаване към лицензирано, но поостаряло и съответно поевтиняло съдържание, както и среден клас F2P ММО игри;
  • модел Б - опит за подобряване на два от компонентите ни ( РАМ и/или видео) с по-нови (ДДР3 на ДДР4 и/или 1 на 3 ГБ) съответно.

И в двата случая засегнато лице не е ограничено по никакъв начин и достъпа му до "разумно" съдържание е отворен.

Вероятните конфигурации в този ред на мисли биха изглеждали по този начин:

• Ниски възможности и игри до 2013г. включително:
  1. Процесор - Core 2 Quad/CPU Athlon x2 (Core 2 N-series при лаптопите) с минимум 2,5 до 2,8GHz. Не се бъркайте по херцовете, те не играят същата роля, както при И-наследниците им. Системата е различна, както и производителността.
  2. RАМ - дори да сте се родили днес 2 до 4GB си е малко, каквото и да си говорим, особено ако използвате 64 битова ОС. Нормалното в момента е общ обем=2GB за ОС-а и стартовите приложения+остатък за всичко останало, което пак е малко, но не на всеки джеба е дълбок.
  3. VGA - тук е малко по-интересно, а разнообразието голямо. Нормално е да имате карта с поне 1GB видео памет, но ако успеете за нещо с 2GB ще ви е много-по леко. Подръжката на Dх 9.0с или 10-11 трябва да е възможна, за всеки случай.
  4. Операционна система - имате на разположение два варянта - 7 32bit или 7 64bit. Не се бутайте за ултиматомната версия, ако смятате да играете игри. 10 Home 64bit е изключително добро решение, особено ако е оригинален. Но това е според предпочитания.
  • Средни възможности и  игри до 2015г. включително:
  1. Процесор -  Core i3/i5 двуядрени второ поколение/ АМD Phenom x2 (i5 4k series при лаптопите, i3 са предназначени само за базови операции, гледане на филми и слушане на музика) съответния минимум e около 2,5 дo 3GHz при Интел, а за АМД е 2,8 до 3,2GHz, защото са по-слаби.
  2. RAM -  ДДР3 е в историята, вече трябва да сте на ДДР4 с поне 8GB, не че шест не вършат работа, но ще си останете само с работата. Уравненито от горе важи с пълна сила.
  3. VGA - започва да има значение какво имате. Ако сте с НВидия би трябвало да е някъде 6**-7** GTX/GTXм с поне 2 гигенца. За АМД не искам да говоря, то си се знае - горе-долу еквивалент.
  4. Операционна система - задължително е да сте се снабдили с 64 битова такава (7, 8 или 10).
  • Средни до високи за игри след 2015:
  1. Процесора ви със сигурност не е i3 или AMD Phenom x*, а разполагате с i5 или i7 4 или 6k+. Лаптопа вече е достигнал РС модерните конфигурации и разполагате със сходен процесор. За съжаление няма да видите АМД конфигурации при преносимите зверчета. Честотата е според зависи, но минимума на ядро е около 3 за свуядрените и 2,5 за четириядрените.
  2. RAM - ако сте с 8 ще ви се наложи да качите до 12 или 16GB, за най-сигурно е хубаво да сте с 32, ако паричките стигнат.
  3. VGA - минимум 3 до 4GB 8**-9**GTX/GTXм. Да точно така, колкото повече, толкова повече. Просто игрите ползват много ресурс. Закопуването на 10**GTX 8\12GB чудовище не е наложително, даже е рано. Това е разхищение на пари. Не съм видял игра, която да иска нещо такова още.
  4. ОС - налага се да закупите win 10 Home 64bit, за да можете да се насладите на промяната, както направих и аз миналата година.

Искрено се надявам това да е помогнало донякъде. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

Лаптоп и геймър са 2 понятия, които са не съвместими едно с друго. 

За какво ти е 16GB или 32GB RAM? С какво ще я напълниш? VPS ли ще раздаваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

Единствения ми отговор към теб е и въпрос - ти на минимални настройки ли играеш новите игри, защото на мен понякога и 16-те ГБ не са ми достатъчни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vasko    0

Ако въпросът е зададен към мен - аз игри не играя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest   
Guest

Ми към теб беше. Като не играеш игри, тогава за защо се изказваш неподготвен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване